Aktualności Aktualności

Dzień Matki...matki pszczelej 26.05.2024 r.

Leśnicy wspólnie z środowiskiem pasjonatów owadów zapylających zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu o charakterze otwartym na terenie szkółki Leśnej w Brodłach.

Już 26 maja o godzinie 13:00 rozpoczynamy zmagania z wiedza, doświadczeniem, praktycznymi działaniami leśników, rolników, pszczelarzy, botaników.

Moc atrakcji w tym dniu sprawi, że tematy przyrodnicze dla uczestników wydarzenia będą bardziej zrozumiałe, a może i okażą się dobrą okazją do samodzielnego dokształcenia się w jeszcze nieodkrytych zakamarkach umysłu.

Przygotowaliśmy dla Was stoiska edukacyjne, małą salę kinową w plenerze, atrakcje dla najmłodszych, a dla ciała znajdzie się coś smacznego. Zaprosiliśmy również eksperta od tematów bartniczych- obiecujemy że będzie pokaz dziania kłody bartnej.

Będzie można porozmawiać z leśnikami o roślinach, kwiatach, nasionach czy też owocach. Dowiecie się jak radzić sobie z ukąszeniami nie tylko owadów ale i gadów lub pająków. Z bliska będziecie mogli przyglądać się pracowitym pszczołą w ulu.

Od godziny 14 zapraszamy w ramach tego samego wydarzenia do udziału w dyskusji na temat owadów zapylających, zmian klimatu, pożytków roślinnych czy też ochrony bioróżnorodności. Tą część prowadzić będzie Pani prof. Krystyna Czekońska oraz dr Magdalena Frączek. Nie zabraknie czołowych przedstawicieli świata przedsiębiorców z sektora pszczelarskiego- firma Łysoń.

Wspólnie z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Krakowie (https://wzp-krakow.pl/) jeszcze raz zapraszamy aby odwiedzić 26 maja szkółkę leśną w Brodłach. Niech będzie to nasza wspólna okazja do obchodów Światowego Dnia Pszczoły (20 maj).

Śledźcie profil FB Nadleśnictwa Krzeszowice – znajdziecie tam informacje nie tylko o tym wydarzeniu.