Aktualności Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu „Setna Zabawa”

Nadleśnictwo Krzeszowice informuje o rozstrzygnięciu konkursu "Setna Zabawa".

Przedmiotem konkursu było wykonanie scenariusza gry terenowej o tematyce związanej z przyrodniczymi, społecznymi, ochronnymi i produkcyjnymi walorami lasów Nadleśnictwa Krzeszowice. Zadnie nie było proste. Scenariusz gry musiał spełniać wymagania ściśle określone regulaminem.

Inspiracją do zorganizowania tego konkursu była wyjątkowa przesłanka. W 2024 roku mija 100 lat od wydania, przez prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, rozporządzenia o statucie „Polskich Lasów Państwowych” i powstaniu administracji lasów państwowych.  Pomimo upływu wieku, wielu zakrętów historii, tragicznych momentów w życiu Narodu, zmian ustrojowych i cywilizacyjnych Lasy Państwowe nieprzerwanie wypełniają powierzoną misję. Proponując młodszym i starszym osobom udział w konkursie, leśnicy chcieli m.in. poszerzyć wiedzę na temat lasów w Polsce oraz specyfiki pracy leśników.

Uczestnikami konkursu były osoby pełnoletnie, dzieci i młodzież. Mogły w nim brać udział osoby indywidualne, całe klasy lub szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Pani Agnieszka Mulawa z Kotórza Wielkiego, która otrzymała nagrodę w wysokości 2 000 zł. Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy wygranej! 

 Więcej informacji o konkursie:

https://krzeszowice.krakow.lasy.gov.pl/en/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/konkurs-setna-zabaw-2