Wydawca treści Wydawca treści

Mniej znane miejsca wypoczynku

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia dwóch mniej znanych miejsc na terenie naszego Nadleśnictwa: Doliny Mnikowskiej i parkingu leśnego „Skowronek” w Alwerni!

Dolina Mnikowska to wąwóz o długości ok. 2 km w dolinie Sanki w miejscowości Mników. Nad wijącą się dnem doliny rzeczką wznoszą się wapienne skały o stromych zboczach. U wylotu doliny  we wnęce skalnej urządzono ołtarz z dużym naskalnym obrazem Matki Boskiej. Ścieżka biegnąca od parkingu delikatnie opada w dół doliny i zachęca do spokojnego spaceru, jest dostępna także dla rodziców z dziećmi w wózkach. Z niewielką pomocą ścieżką mogą poruszać się osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich. Więcej informacji:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_Mnikowska

Fot. Mateusz Kulpa

Mapa dojazdu:

Parking leśny „Skowronek” będzie doskonałym miejscem na piknik oraz bazą wypadową do dalszych wycieczek pieszych i rowerowych po okolicach Alwerni. Dojechać możemy bezpośrednio z centrum Alwerni kierując się drogą w stronę Okleśnej i Mirowa lub skręcając do tych miejscowości z drogi wojewódzkiej nr 780 w miejscowości Poręba Żegoty.

Fot. Mateusz Sztremer

Mapa dojazdu: