Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Certyfikacja

Gospodarka leśna w Nadleśnictwie Krzeszowice prowadzona jest według standardów obowiązujących w certyfikacji obszarów leśnych w systemach FSC i PEFC.

Oznacza to, że produkty pochodzące z naszych lasów zostały wyprodukowane zgodnie z zasadami „Dobrej gospodarki" tj. z zachowaniem należytej dbałości o środowisko naturalne, przestrzeganiem  praw miejscowych i międzynarodowych oraz z zachowaniem kryteriów i wskaźników trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów

Z dniem 20 lutego 2019 roku  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie uzyskała Certyfikat  Gospodarki Leśnej – FSC nr SGS-FM/COC-010065 Certyfikat ważny jest  do 19 lutego 2024 roku i potwierdza, że gospodarka leśna jest prowadzona w sposób odpowiedzialny oraz zgodnie z zasadami Rady Dobrej Gospodarki Leśnej (ang. Forest Stewardship Council).

Z dniem 13 lutego 2021 roku  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie uzyskała Certyfikat Gospodarki Leśnej PEFC PL 1003:2012v.2 nr PEFC FM/01/21/BC Uzyskany certyfikat poświadcza, że Nadleśnictwo Krzeszowice spełnia wymagania kryteriów PEFC FM w zakresie trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów.

 

Przeczytaj więcej o certyfikacji w Lasach Państwowych